filtruj wydarzenia

pokaż archiwalne wydarzenia

Wielkość A A A
Kontrast A A

Kalendarium

20.05.2024 17:00

WARSZTAT DLA RODZICÓW: ZMIANY I WYZWANIA

KRÓTKO I NA TEMAT. FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE JAKO NARZĘDZIE EDUKACYJNE

WARSZTAT DLA RODZICÓW: ZMIANY I WYZWANIA

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla rodziców z cyklu „KRÓTKO I NA TEMAT. Filmy krótkometrażowe jako narzędzie edukacyjne”.


Tym razem skupimy się na temacie zmiany i mierzeniu się z wyzwaniami, a inspiracji dostarczy nam film „Wolta” w reżyserii Moniki Koteckiej i Karolina Poryzały. ​Film „Wolta” w reżyserii Moniki Koteckiej i Karolina Poryzały można obejrzeć nieodpłatnie na vod.warszawa.pl.

Część psychoedukacyjną poprowadzi psycholożka sportu Katarzyna Kozikowska, o część metodyczną zadba Małgorzata Bazan, nauczycielka konsultantka, metodyczka Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Podczas warsztatu skupimy się przede wszystkim na temacie szeroko pojętej zmiany. Zmiany w obszarze ciała, rozwoju fizycznego, ale również zmiany jako gotowości na utratę, stratę pewnych elementów naszego życia, marzeń, oczekiwań, niespełnionych ambicji. Ważnym elementem na którym również się skupimy jest aspekt straty jako przestrzeni na budowanie nowego oraz aspekt roli środowiska, społeczności (rodzice, trenerzy, nauczyciele, rówieśnicy) wokół młodych ludzi, będących w fazie rozwoju, zmiany. temat jest mega ważny. Nie zabraknie też tematu pewności siebie, która się bardzo mocno kształtuje w fazie rozwoju młodego człowieka i która ma kluczowy wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu. 


Tematy naszych spotkań koncentrują się wokół ważnych dla dzieci i młodzieży spraw: np. presja ze strony rodziców i rówieśników, relacje rodzinne, relacje rówieśnicze, różnorodność, inność, poszukiwanie wartości. Punktem wyjścia do rozmowy są filmy fabularne, dokumentalne i animowane, tak aby przy okazji pokazać młodym różnorodne formy filmowej opowieści. Do każdego filmu przygotowaliśmy materiały edukacyjne oraz powiązanie z podstawą programową.


INFO O PROWADZĄCYM

Katarzyna Kozikowska, psycholog sportu, absolwentka 5-letnich studiów magisterskich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie na kierunku psychologia społeczna. Ukończyła również roczne studia podyplomowe z psychologii sportu na tym samym Uniwersytecie i szkolenie I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach PSR. Regularnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach związanych z psychologią w sporcie, dzięki czemu cały czas wzbogaca swój warsztat pracy z zawodnikami. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na holistycznym podejściu do zawodnika. Zawodnik, to przede wszystkim człowiek i jego dobrostan jest najważniejszy. Równowaga pomiędzy sportem a życiem prywatnym zawodnika to podstawa dobrego funkcjonowania. Bo tylko balans w życiu jest podstawą do osiągnięcia mistrzostwa. Pracuje zarówno z młodymi zawodnikami jak i dorosłymi, w sporcie wyczynowym i amatorskim. Oprócz pracy z zawodnikami pracuje również z trenerami w wielu dyscyplinach sportowych. Prowadzi warsztaty, podczas których pokazuje jak efektywnie komunikować się z zawodnikami, jak wyznaczać wspólne cele, motywować, wspierać. Prowadzi także warsztaty i konsultacje dla rodziców młodych zawodników, podczas których pokazuje jak rodzic może wpierać rozwój młodego zawodnika, ale również wychować pewnego siebie, zdrowego i sprawnego społecznie człowieka.

 

Małgorzata Bazan | malgorzata.bazan@wcies.edu.pl

Czas trwania: 120 minut


Współorganizator: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń
Wydarzenie finansuje Urząd m.st. Warszawy

online

25.05.2024 12:00

FILMOWA ROZGRZEWKA. IMPROWIZACJA! 9+

TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE

FILMOWA ROZGRZEWKA. IMPROWIZACJA! 9+

To będą wyjątkowe zajęcia. Nagramy wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy. Jeśli ktoś ma ochotę zatańczyć - bardzo proszę. Śpiew? Czemu nie. Turlanie się po ziemi? Bardzo chętnie. Niezależnie od tego czy wyjdzie nam współczesny performance, horror przedszkolanki czy przepiękny galimatias, jedno jest pewne: będziemy się świetnie bawić. 

 

Informacje o prowadzącej.

Zuzanna Sorówka - reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jej krótkometrażowy film „Mother Dear” był prezentowany na wielu festiwalach w Polsce oraz za granicą. Jest także autorką teledysków i kampanii społecznych oraz laureatką Nagrody Specjalnej w ramach konkursu Papaya Young Directors 2021. Współorganizowała warsztaty w ramach programów Trampolina do Kina i Warsaw Film Nest w CKF im. Andrzeja Wajdy.

Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (z Kartą Warszawiaka)

Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.

Czas trwania: 90 minut

Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ►Regulaminu.

STUDIO U20: Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa

25.05.2024 19:00

Premiera filmu „Smak wolności” z udziałem twórców

CINEMA UKRAINA

Premiera filmu „Smak wolności” z udziałem twórców

W ramach cyklu CINEMA UKRAINA! zapraszamy 25 maja o godz. 19:00 do Kina Atlantic na premierowy pokaz filmu „SMAK WOLNOŚCI". Po filmie odbędzie się spotkanie ze wspaniałymi aktorkami Irmą Vitovską i Tetyaną Malkovą oraz aktorem Tomaszem Sobczakiem. Spotkanie poprowadzi dziennikarka filmowa Beata Kwiatkowska.

Młoda dziewczyna, kucharka Waria, traci pracę, ponieważ nikt nie chce jej wykwintnej kuchni w przydrożnej kawiarni. Miła, energiczna, dowcipna, ucieka jak najdalej od domu w poszukiwaniu spełnienia! Ale nieoczekiwane odkrycie – książka zapomnianej legendy ukraińskiej kuchni Olgi Franko – zmienia jej życie na zawsze!

---------------------------------
CINEMA UKRAINA!  to cykl Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i Festiwalu Filmowego Ukraina!.  Projekt CINEMA UKRAINA! ma na celu promowanie kultury i sztuki filmowej Ukrainy, integrację społeczności polskiej i ukraińskiej oraz wsparcie kinematografii ukraińskiej. W ramach inicjatywy odbędą się bezpłatne pokazy filmów, panele dyskusyjne z twórcami oraz warsztaty mistrzowskie z udziałem ukraińskich filmowców. Wydarzenia będą miały miejsce raz w miesiącu od kwietnia do października 2024 roku w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w Warszawie. Dodatkowo w okresie wakacyjnym planowane jest kino letnie z projekcjami filmów z historii kinematografii niepodległej Ukrainy.

kino Atlantic, ul. Chmielna 33

03.06.2024 16:00

NOWY TYGODNIK KULTURALNY NA ŻYWO!

UWAGA NAGRANIE! przyjdź do STUDIA U20!

UWAGA NAGRANIE! przyjdź do STUDIA U20 na żywo! NOWY TYGODNIK KULTURALNY / nagranie #050 odcinka podcastu

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie na żywo podczas nagrania #050 odcinka podcastu Nowego Tygodnika Kulturalnego! Premiera odcinka 7 czerwca!

--------------------------------------
Nowy Tygodnik Kulturalny - merytoryczne i burzliwe dyskusje o kulturze, znani goście, lubiani prowadzący. Nowe miejsce, nowa energia, gorące spory, wolność i wielkie emocje. Zapowiedzi, premiery, recenzje, wydarzenia, zjawiska, kultura na wyciągnięcie ręki! Film, seriale, literatura, teatr, muzyka popularna i klasyczna, sztuki wizualne, gry, telewizja - wszystko w jednym miejscu!

STUDIO U20: Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa

07.06.2024 06:00

NOWY TYGODNIK KULTURALNY

PREMIERA / PODCAST # 050

Nowy Tygodnik Kulturalny - merytoryczne i burzliwe dyskusje o kulturze, znani goście, lubiani prowadzący. Nowe miejsce, nowa energia, gorące spory, wolność i wielkie emocje. Zapowiedzi, premiery, recenzje, wydarzenia, zjawiska, kultura na wyciągnięcie ręki! Film, seriale, literatura, teatr, muzyka popularna i klasyczna, sztuki wizualne, gry, telewizja - wszystko w jednym miejscu!

online

15.06.2024 12:00

SZTUKA W KADRZE. WIELKI FORMAT 7+

TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE

SZTUKA W KADRZE. WIELKI FORMAT 7+

Każdy film ma swój własny, wyjątkowy plakat. Zazwyczaj nawiązują one do treści filmu, są wykonywane rozmaitymi sposobami i muszą być na tyle atrakcyjne żeby przyciągać wzrok. Wykorzystamy wielkie kartony i szalone techniki plastyczne do wykonania własnych plakatów.

Warsztat poprowadzi Anna Szary.

Anna Szary - historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy), obecnie związana z Muzeum Łazienki Królewskie. Stała współpracowniczka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
 

Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka (ilość biletów: 20).
Formuła warsztatów rodzinnych oznacza, ze należy kupić bilet zarówno dla dziecka jak i dorosłego uczestnika. Podczas wydarzenia dzieci pozostają pod opieką swoich opiekunów.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.

STUDIO U20: Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa