filtruj wydarzenia
11.12.2023 17:00
WARSAW ANIMATION FILM FESTIVAL
DEBATA: SZTUCZNA INTELIGENCJA W ANIMACJI
Debata poświęcona jest sztucznej inteligencji w filmie animowanym.
W spotkaniu wezmą udział eksperci i ekspertki z branży filmowej oraz twórcy wykorzystujący sztuczną inteligencję w swojej praktyce artystycznej. Wśród zaproszonych gości są między innymi: Claudia Larcher (AT): artystka wizualna oraz Eva Fischer (AT): kuratorka i wykładowczyni.
Wstęp wolny!
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
11.12.2023 17:00
KRÓTKO I NA TEMAT. FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE JAKO NARZĘDZIE EDUKACYJNE.
WARSZTAT: RELACJE Z DOMOWYMI ZWIERZĘTAMI/ODPOWIEDZIALNOŚĆ/PRZYJEMNOŚĆ I OBOWIĄZEK/ EMPATIA
Zapraszamy na kolejny warsztat dla rodziców z cyklu „KRÓTKO I NA TEMAT. Filmy krótkometrażowe jako narzędzie edukacyjne”. Marzenie o zwierzęciu domowym dotyczy niemal każdego dziecka. To dobra okazja do rozmowy z dzieckiem na temat budowania relacji ze zwierzętami (zwierzę to nie zabawka).
Podczas warsztatów odniesiemy się do scen z filmu Pinki, by odnaleźć przykłady relacji człowiek zwierzę, zastanowimy się, jakie potrzeby dziecka zaspakaja opieka nad zwierzęciem, czym różni się adopcja od kupna zwierzaka, jak pomóc dziecku zbudować pozytywną relację z pupilem.
Info o prowadzącym
Ewa Martynkien: z wykształcenia germanistka. Pracuje jako pedagog, scenarzystka, pisarka i reżyserka. Jest autorką scenariuszy znanych i cenionych przez najmłodszych serii o Detektywie Łodydze, czy Myszce w Paski, emitowanych na dziecięcym kanale MiniMini+. W 2019 została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren za powieść „Mój kumpel Jeremi”, która znajduje się na Złotej Liście najlepszych książek dla dzieci i młodzieży Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2022 na festiwalu Millennium Docs Against Gravity miał swoją światową premierę jej film dokumentalny dla młodych widzów PINKI.
online
13.12.2023 15:30
FESTIWAL AFRYKAMERA
AFROSHORTS I: AFRIQUEER
Filmy w bloku są różnorodne tak jak różnorodna jest czarna społeczność LGBTQ+. Każdy z filmów dotyka tematyki płci, miłości, seksu z różnej strony, ale każdy jest równie wartościowy. Zgodnie z motywem przewodnim tegorocznego festiwalu, w filmach z bloku dominują kobiety ze społeczności. Mam nadzieję, że całość powstała przez zestawienie perspektyw będzie w stanie poszerzyć nasze perspektywy i posłużyć jako zapowiedź lepszej przyszłości.
prelekcja Miki Smoluchowsku
Student filozofii i matematyki. Specjalizuje się w filozofii postkolonialnej i logice. Przewodniczy Kołu Filozofii Postkolonialnej na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach AfryKamery zajmuje się selekcją bloku krótkich metraży LGBTQ+. Jest osobą niebinarną. Interesuje się sportami walki, szachami i swoją kotką Bezą.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
14.12.2023 17:00
FESTIWAL AFRYKAMERA
FOCUS: RWANDA
FOCUS: RWANDA - blok krótkometrażowy filmów studenckich z Rwandy, 99 min. Q&A with the filmmakers
Pokaz 9 filmów krótkometrażowych, których autorami są studenci szkoły filmowej w Rwandzie.
16-letnia Angela decyduje się popełnić samobójstwo w dzień śmierci swojej najlepszej przyjaciółki. Do tej tragicznej decyzji przyczynia się jej matka, która zniszczyła wszystkie dobre wspomniania, jakie łączyły Angelę z przyjaciółką.
Ganza znajduje w jaskini tajemnicze pudełko, które zabiera ze sobą do domu. Znaleziony przedmiot sprawia, że chłopiec staje się nieobecny i jedyne na czym może skupić uwagę to wpatrywanie się w pudełko. Z pomocą przychodzi mu starzec i jego medytacje.
Claude upada na duchu w wyniku wypadku, w którym stracił życie jego młodszy brat. Znajduje na ulicy małego chłopca, którego postanawia adoptować i zaopiekować się nim jak własnym bratem, mimo że matka Claude’a nie popiera tej decyzji.
Gerald, zmieniający swe życie dziennikarz, konfrontuje się z politykiem, który nie chce, aby jego historia dotycząca wykorzystywania seksualnego trafiła do opinii publicznej.
Dwudziestoletnia dziewczyna Evie samotnie mieszka z dala od domu, w miejscu, gdzie wszystko jest dla niej nieznane. Choć stara się zaadaptować do nowego środowiska to jednak i tak bardzo tęskni za swoim domem.
Licealistka Kanyange zachodzi w ciążę z chłopakiem, który po usłyszeniu informacji o tym, co się stało, wszystkiego się wypiera. Kanyange staje przed dylematem, czy opuścić rodzinę, czy zostać i powiedzieć matce prawdę.
Dziewietnastoletnia dziewczyna zostaje zgwałcona przez chłopaka, ponieważ odrzuciła jego zaloty. Nie może poradzić sobie ze złymi snami i plotkami ludzi przypominającymi jej o tej tragedii. Postanawia znaleźć własny sposób na odzyskanie spokoju umysłu.
James pracuje w studio fotograficznym. Po śmierci rodziców zostaje sam z młodszą siostrą Ariane, o którą musi się zatroszczyć.
Po śmierci matki nastoletnia dziewczyna zostaje wysłana do rodziny swego ojca. Na miejscu okazuje się, że nawiązanie relacji z ojcem nie będzie takie łatwe jak mogło się wydawać na początku.
WSTĘP WOLNY!
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
15.12.2023 15:00
FESTIWAL AFRYKAMERA / PANEL DYSKUSYJNY
Unsettling the Narratives: Women, Film & Positioning of African Woman of the Future
African proverb says, "until lions have their own historians, tales of hunting will always glorify the hunter." These words encapsulate the essence of this panel's exploration: Unsettling the Narratives. The history of women in Africa is a narrative marked by double colonization – first by Western colonial powers and then by the patriarchal order post-colonialism. Colonialism, often interwoven with religious influence, wrought significant changes in African societies, empowering men, redefining labour dynamics, and relegating women's roles to be traditional and seemingly insignificant. This transformation resulted in women's exclusion from various careers, effectively denying them opportunities to effect change. The fieriness that once defined pre-colonial and colonial African women gave way to a prescribed identity for postcolonial women, whose untold stories and unsung victories remained hidden, much like the lions in the proverb.
Film, a powerful medium of representation and influence, became both a voyeuristic pleasure and a tool for moral instruction, determining women's identities. Over time, women’s onscreen representations metamorphosed into stereotypes, constructing a cinematic gaze that aimed to domesticate women into predefined roles, rather than allowing them to define their own destinies. Women absorbed societal expectations and norms through cinema which mirrored systematic structures that sought to perpetuate their subjugation. Today, we witness a paradigm shift with a rising number of African women in the film industry. This shift is a source of curiosity for scholars, film practitioners, and audiences alike. Our panel serves as a vital convergence of African filmmakers to explore how this transformation is, in turn, shaping and impacting African women. Our discussion will cast a critical light on women in cinema, unsettle existing narratives, and interrogate anticipated future outcomes from African women reclaiming their stories and redefining their destinies.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
16.12.2023 10:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE PODCZAS FESTIWALU AFRYKAMERA
AFRYKAŃSKA SZTUKA OPOWIADANIA 5+
W ramach 18. Festiwalu Filmowego AfryKamera zapraszamy na trampolinowe spotkanie z aktorem i opowiadaczem Mikołajem Woubishetem - aktorem etiopskiego pochodzenia. Podczas warsztatu poznamy afrykańską sztukę opowiadania, przybliżymy uczestnikom sztuką i kulturą afrykańską. Nauczymy się kilku słów w języku amharskim, wypróbujemy afrykański bęben, ale przede wszystkim zobaczymy jak w Afryce opowiada się bajki.
Przed warsztatem wspólnie obejrzymy dwie krótkie animacje:
Belly Flop, reż. Jeremy Collins, Kelly Dillon, RPA / 2018, 5 min
„Belly Flop” to chwytający za serce animowany film krótkometrażowy o uroczej Róży, nieustraszonej młodej dziewczynce uczącej się nurkowania, która pomimo starszej i bardziej doświadczonej konkurentki nie poddaje się i odważnie skacze do basenu. To urocza opowieść o motywacji, pewności siebie i odwadze pomimo lęku.
Indlela Yokuphila: The Soul's journey / Podróż duszy, reż. Marc Moynihan, Dr. Dylan McGarry RPA/ 2022, 6 min
„Indlela Yokuphila” to piękna, magiczna opowieść oparta na autentycznym starożytnym micie zuluskim o podróży duszy z rzeki do głębin morskich. Ciepła opowieść o tym, że dusza jest w ciągłej podróży, a wody oceanu kryją niesamowitą historię naszych przodków przekazana w bardzo przystępnej i efektownej wizualnie formie.
Bezpłatne wejściówki dostępne od 27 listopada!
Aby wziąć udział w warsztacie należy pobrać wejściówkę zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.
16.12.2023 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
ODKRYWCY ANIMACJI | MORFING 8+
Porozmawiamy o animacji rysunkowej i wspólnie omówimy magiczne transformacje z filmów Disneya. Poznamy kolejną technikę stosowaną w animacji poklatkowej – morfing, czyli przekształcanie obrazu polegająca na płynnej zmianie jednego obrazu w inny, a następnie samodzielnie spróbujemy zrobić nasze transformacje.
Warsztat z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.
Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
13.01.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
ODKRYWCY ANIMACJI. MINKI I EMOTKI 8+
Czy w nowym roku chce wam się śmiać, czy raczej grymasicie? Na warsztatach będziemy animować twarze robiące różne miny. Może nawet nam coś powiedzą...
Warsztat z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.
Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
20.01.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
SZTUKA W KADRZE. POJAWIA SIĘ I ZNIKA 7+
Tematem warsztatów będzie światłoczułość. Sprawdzimy jak powstaje obraz fotograficzny, jaki jest najprostszy aparat oraz jak można utrwalić obraz za pomocą światła słonecznego.
Każdy wykona własny aparat z puszki po napoju. Prosimy o zabranie jednej metalowej puszki.
Warsztat poprowadzi Anna Szary.
Anna Szary - historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy), obecnie związana z Muzeum Łazienki Królewskie. Stała współpracowniczka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Formuła warsztatów rodzinnych oznacza, ze należy kupić bilet zarówno dla dziecka jak i dorosłego uczestnika. Podczas wydarzenia dzieci pozostają pod opieką swoich opiekunów.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
27.01.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
FILMOWA ROZGRZEWKA. NAGRYWAMY! 9+
Zapraszamy na filmową rozgrzewkę z reżyserką Zuzanną Sorówką.
Jak to jest być filmowcem? Jak w kilku kadrach wykreować zupełnie inny, magiczny świat? I do tego jeszcze w nim zagrać? Na te oraz wiele innych filmowych pytań poszukamy odpowiedzi podczas praktycznego warsztatu filmowego, w ramach którego zrealizujemy scenę ze wspólnie wybranego filmu, uwaga będzie losowanie! Warsztat dedykowany dla dzieci w wieku 9+.
Plan warsztatu:
12:00 - 12:45 | Tworzymy nowy świat!
W pierwszej części warsztatu zajmiemy się przydzieleniem roli każdej osobie z grupy (aktorzy, scenografia, kostiumy) oraz przygotowaniami do realizacji sceny. Będziemy tworzyć tło dla naszego bajkowego świata, czyli dekoracje i kostiumy metodą zero waste ????
12:45 -13:30 | Nagrywamy!
Każdy zna swoją rolę, dekoracje są ustawione a kostiumy gotowe - czas włączyć kamerę. Krok po kroku, ujęcie po ujęciu tworzymy naszą historię. (Uwaga: nagrywanie filmu to duble, w których nieraz trzeba powtarzać to samo kilka razy, aby dojść do najlepszego efektu :))
Informacje o prowadzącej.
Zuzanna Sorówka - reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jej krótkometrażowy film „Mother Dear” był prezentowany na wielu festiwalach w Polsce oraz za granicą. Jest także autorką teledysków i kampanii społecznych oraz laureatką Nagrody Specjalnej w ramach konkursu Papaya Young Directors 2021. Współorganizowała warsztaty w ramach programów Trampolina do Kina i Warsaw Film Nest w CKF im. Andrzeja Wajdy.
Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (z Kartą Warszawiaka)
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
03.02.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
ODKRYWCY ANIMACJI. KOLAŻOWE ANIMACJE 7+
Naszych bohaterów i ich cały świat wytniemy z kolorowych gazetek. Ciekawe, czy kolarz w kolażu się sklei na kołach kolei?
Warsztat z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.
Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka (ilość biletów: 20).
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
10.02.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
FILMOWA ROZGRZEWKA. GADAJĄCE GŁOWY 8+
Zapraszamy na filmową rozgrzewkę z reżyserką Zuzanną Sorówką.
Jak to jest być filmowcem? Jak w kilku kadrach wykreować zupełnie inny, magiczny świat? I do tego jeszcze w nim zagrać? Na te oraz wiele innych filmowych pytań poszukamy odpowiedzi podczas praktycznego warsztatu filmowego, w ramach którego nagramy „gadające głowy”, czyli siebie nawzajem!
Informacje o prowadzącej.
Zuzanna Sorówka - reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jej krótkometrażowy film „Mother Dear” był prezentowany na wielu festiwalach w Polsce oraz za granicą. Jest także autorką teledysków i kampanii społecznych oraz laureatką Nagrody Specjalnej w ramach konkursu Papaya Young Directors 2021. Współorganizowała warsztaty w ramach programów Trampolina do Kina i Warsaw Film Nest w CKF im. Andrzeja Wajdy.
Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (z Kartą Warszawiaka)
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
17.02.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
ZABAWA W FILMOWE JURY 6 +
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na pokaz 3 filmów krótkometrażowych połączony z rodzinnym jurorowaniem. Wspólnie obejrzymy filmy, ocenimy je, będziemy krytykować i bronić swojego zdania, dyskutować i debatować, przeprowadzimy głosowanie i wybierzemy najlepszy film. Dzięki temu nauczymy się podstawowych pojęć z obszaru filmu i techniki filmowej.
Zatem widzimy się na trampolinowych obradach jury!
Opisy filmów:
„Zrobię to jutro”, reż. Morana Dolenc, 7 min. / film animowany
Tonka lubi odkładać zadania na kolejny dzień. Jutro będzie przecież więcej czasu niż dziś. Dziadkowie pokazują jej jednak, że czasem warto zrobić coś od razu.
„Latające dmuchawce”, reż. Inès Bernard-Espina, Mélody Boulissière, Clémentine Campos, 6 min. / film animowany
Zastanawialiście się kiedyś, jak wyrasta mlecz? Albo, jakby to było stać się na chwilę kwiatkiem? Dzięki Patouille i Momo możemy przekonać się o tym na własnej skórze. Zabierają nas w podróż śladami latających na wietrze dmuchawców.
„Namaki”, reż. Reyhane Kavosh, 9 min./ film animowany
Namaki uwielbia się bawić, ale ma również swoje obowiązki. Każdego wieczoru dziewczynka musi zamknąć ośmioro drzwi, co ma chronić przed pojawieniem się nocnych potworów. Pewnego razu Namaki jest tak pochłonięta bieganiem za motylkami, że zapomina o ostatnich drzwiach. Czy w domu rzeczywiście zjawią się jacyś nieproszeni goście?
Info o prowadzącej:
Alicja Nowacka - filmoznawczyni, programowała festiwal Kino w Trampkach, koordynuje projekty w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Wyróżniona w XXVI Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla krytyków filmowych.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Formuła warsztatów rodzinnych oznacza, ze należy kupić bilet zarówno dla dziecka jak i dorosłego uczestnika. Podczas wydarzenia dzieci pozostają pod opieką swoich opiekunów.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
24.02.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
SZTUKA W KADRZE. ZAPISANE W RYSUNKACH
Film często najpierw powstaje na papierze. Zajrzymy do najciekawszych szkicowników artystów tworzących storyboardy, dowiemy się, czym w ogóle jest storyboard i wykonamy takie rysunki planując poszczególne sceny rodzinnego filmu.
Warsztat poprowadzi Anna Szary.
Anna Szary - historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy), obecnie związana z Muzeum Łazienki Królewskie. Stała współpracowniczka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Formuła warsztatów rodzinnych oznacza, ze należy kupić bilet zarówno dla dziecka jak i dorosłego uczestnika. Podczas wydarzenia dzieci pozostają pod opieką swoich opiekunów.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
02.03.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
ODKRYWCY ANIMACJI. FLIPBOOK, CZY KINEOGRAF? 8+
To jedno i to samo! Czyli...animacja bez kamery i bez ekranu, napędzana siłą kciuka. Już wiecie o co chodzi? Czy tak, czy nie, wpadajcie kręcić film.
Warsztat z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.
Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
09.03.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
ZABAWA W FILMOWE JURY 7 +
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na pokaz 3 filmów krótkometrażowych połączony z rodzinnym jurorowaniem. Wspólnie obejrzymy filmy, ocenimy je, będziemy krytykować i bronić swojego zdania, dyskutować i debatować, przeprowadzimy głosowanie i wybierzemy najlepszy film. Dzięki temu nauczymy się podstawowych pojęć z obszaru filmu i techniki filmowej.
Zatem widzimy się na trampolinowych obradach jury!
Opisy filmów:
„Historia początku”, Indie 2020, reż Balaram J, 12 min, film animowany
Co daje początek potokowi - czy wielki deszcz, czy głębokie morze? Troje bohaterów spiera się, która wersja jest prawdziwa. By przekonać się, kto ma rację, wyruszają w górę potoku. Podczas podróży nawiązują szczególny kontakt z naturą i odkrywają, co tak naprawdę jest ważne.
„W sąsiedztwie”, Portugalia 2019, Reż.: Pedro Brito, 7 min, film animowany
Co to znaczy być mizantropem? W poszukiwaniu odpowiedzi chłopiec odrywa się od komputera i wyrusza na przygodę – spotkanie z sąsiadami.
„Luce i Kamień”, reż.: Britt Raes, 12 min. / film animowany przeznaczony
Luce mieszka w małej spokojnej wiosce. Spokój zakłóca nagłe pojawienie się w jej samym środku wielkiego… kamienia. Jego obecność przeraża mieszkańców i bardzo złości Luce. To przecież nie jego miejsce! Luce postara się, aby kamień wrócił do swojego domu.
Info o prowadzącej:
Alicja Nowacka - filmoznawczyni, programowała festiwal Kino w Trampkach, koordynuje projekty w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Wyróżniona w XXVI Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla krytyków filmowych.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Formuła warsztatów rodzinnych oznacza, ze należy kupić bilet zarówno dla dziecka jak i dorosłego uczestnika. Podczas wydarzenia dzieci pozostają pod opieką swoich opiekunów.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
16.03.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
ODKRYWCY ANIMACJI. RAZ DWA TRZY, ANIMOWANY JESTEŚ TY! 9+
Na te warsztaty trzeba przynieść zdjęcie swojej twarzy. Resztę ulepimy z plasteliny. W ten sposób staniecie się postaciami z filmu animowanego. I to niekoniecznie ludzkimi...
Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa
23.03.2024 12:00
TRAMPOLINA DO KINA. POKAZY FILMOWE I WARSZTATY RODZINNE
SZTUKA W KADRZE. JA W FILMIE
Za pomocą eksperymentów z naszymi portretami stworzymy rozmaite charaktery, które mogłyby być bohaterami filmowymi. Szczegóły fotografii będą niewidoczne gołym okiem, a jedynie po podświetleniu. Zastanowimy się jakie cechy mogą mieć bohaterki i bohaterzy filmowi i co pomaga je wyrazić.
Warsztat poprowadzi Anna Szary.
Anna Szary - historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy), obecnie związana z Muzeum Łazienki Królewskie. Stała współpracowniczka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Cena biletu: 15 zł/13.50 zł z Kartą Warszawiaka
Formuła warsztatów rodzinnych oznacza, ze należy kupić bilet zarówno dla dziecka jak i dorosłego uczestnika. Podczas wydarzenia dzieci pozostają pod opieką swoich opiekunów.
Czas trwania: 90 minut
Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację ► Regulaminu.
Aleje Ujazdowskie 20, Warszawa